لباس عروس

راهنماي انتخاب صحيح تور عروس

تور عروس بطور معمول به همراه لباس سفارش داده مي شود و بايد با لباس تناسب داشته باشد. در حال حاضر تورها با اندازه هاي مختلفي دوخته مي شوند. قيمتشان براي خريد با توجه به اندازه تور تعيين مي شود. تورهاي بلندي كه حاشيه دانتل دوزي دارند گرانتر از بقيه هستند. البته اگر حاشيه با گيپور دوخته شده باشد قيمتش ارزانتر تمام مي شود. به تفاوت هاي دانتل و گيپور توجه كنيد. دانتل ظرافت بيشتري دارد و پارچه مرغوب تري است. در برخي از مزون ها و آرايشگاه ها تور عروس با قيمت هاي ارزان تري اجاره داده مي شوند.

تورهاي خيلي كوتاه كاربرد كمي دارند و كمتر كسي آنها را سفارش مي دهد. اگر مي خواهيد يك عروس فانتزي باشيد و مدل موهاي شما شلوغ و پركار است انتخاب تورهاي خيلي كوتاه شما را از ساير عروس ها متفاوت نشان مي دهد. در صورتي كه بالا تنه شما كوتاه است تورهايي كه ارتفاع شان تا روي شانه مي‌رسد، انتخاب ها مناسب تري هستند و كوتاهي بالاتنه را مي‌پوشانند.

اگر لباس شما نسبتاً ساده است تورهاي بلند حاشيه داري را انتخاب كنيد كه تا پايين لباس شما امتداد دارد ولي اگر لباستان نگين دار است از تور كوتاه استفاده نماييد. اگر كمي اضافه وزن داريد و مي‌خواهيد لاغر‌تر به نظر برسيد به سراغ تور ساده و كم چين برويد. اين تورها بدن شما را كشيده‌تر نشان مي‌دهد.

وقتي مي خواهيد تورهاي خيلي بلندي انتخاب كنيد كه دنباله شان روي زمين كشيده مي‌شود بهتر است به فكر تور اضافه هم باشيد. اين تورها را فقط براي عكاسي در آتليه يا مراسم عقد روي سرتان بگذاريد و قبل از رسيدن به سالن اصلي مراسم، تور كوتاهتري روي سرتان قرار دهيد. تورهاي بلند دست و پا گير هستند و معمولا زير دست و پاي مهمانان پاره مي شوند. اگر تور را اجاره مي كنيد اين نكته بيشتر اهميت دارد، بايد تور سالمي را به فروشنده تحويل دهيد.

اگر بخشي از لباس شما با پارچه دانتل دوخته شده توري را انتخاب كنيد كه حاشيه هايي از جنس دانتل دارد. اين حاشيه هاي دالبري شكل با لباس شما هماهنگي بيشتري دارند. رنگ تور هم بايد با لباس عروس هماهنگ باشد. اگر لباس شما سفيد يخچالي است تورهاي نباتي را انتخاب نكنيد.

قيمت تور عروس

معمولا ارزان ترين تورها آن هايي هستند كه هيچ نوع كار دستي روي آن ها وجود ندارد و ساده هستند. اين نوع تورها را خودتان در خانه مي توانيد تهيه كنيد و هم چنين مي توانيد آن را به دست آرايشگرتان بسپاريد تا آن را به صورت فانتزي روي شنيون تان مدل دهد.
گران ترين نوع تور آن هايي هستند كه كاردست زيادي داشته باشند يا تورهاي بلندي باشند يا روي آن ها را با گيپور كار كرده باشند، كه البته شكيلتر نيز هستند. از آنجا كه تورهاي بلند در مراسم عروسي خيلي زود كثيف يا پاره مي شوند بعضي از مزون ها ترجيح مي دهند تور را به شما بفروشند.

تور عروس بر اساس مدل مو

قبل از انتخاب مدل تور عروس تان با آرايشگر خود مشورت كنيد كه چه مدل مويي قرار است در روز عروسي براي شما درست كند. چون اگر قرار است تور بلندي را انتخاب كنيد بايد موهاي شما جمع شود تا آرايشگر بتواند تور را به موهايتان محكم كند. و اگر قرار است موهايتان باز باشد بايد حتما تور عروس از بلندي موهايتان بلندتر باشد.

تور عروس بر اساس صورت

اگر صورت بيضي شكل يا لوزي (الماسي) داشته باشيد، به دليل اينكه صورت شما كاملاً متقارن و متناسب است، بنابراين انتخاب‌هاي شما نامحدود مي‌باشند.
براي يك صورت كامل گرد، يك تور كه در طرفين صورت پايين بيايد، مناسب مي‌باشد.
براي يك فك چهارگوش (مربع شكل) رشته‌هاي پيچيدۀ مناسب مي‌باشند. در اين حالت، يك تور بلندتر نسبت به تور كوتاه گسترده، بهتر خواهد بود.
اگر شما صورتي كشيده داريد، به دنبال يك تور آبشاري كه با يك تاج يا كلاه پهن و يا تاج گل جور است، باشيد.
در يك صورت مستطيلي شكل از امتحان كردن تورهاي حجيم‌تر نترسيد، اين حالت پف‌دار باعث مي‌شود كه صورت شما، بيشتر متقارن و متناسب به نظر برسد.

نكات مهم در انتخاب تور عروس

اگر در اندامتان عيبي داريد، مي‌توانيد با كمك تور مقداري از آن را بپوشانيد و يادتان باشد كه نبايد اندازه تور را در همان نقطه ايراد اندامتان قطع كنيد. مثلا اگر كمر پهني داريد نبايد تور را روي كمرتان قطع كنيد. بلكه بايد اندازه آن طوري باشد كه روي كمرتان را پوشانده و روي باسن قطع شود.

تورهاي بلند براي عروس هاي قد كوتاه مناسب هستند و براي خانم هاي قد بلند تورهاي متوسط و پرچين بهتر هستند.
از تورهاي شلوغ پرهيز كنيد. اين گونه تورها مانع جلوه كردن لباس و تاج و مدل موهاي تان خواهند شد.

امروزه تورهايي به بازار آمده كه معمولا همراه با يك كلاه كوچك هستند و اندازه آنها بسيار كوچك است. اين تورها را جلو سر مي‌گذارند تا بتواند بخش كمي از صورت عروس را بپوشاند .اگر قصد استفاده از اين تورها را داريد بايد بدانيد كه آن ها فقط با يك لباس و آرايش كاملا اروپايي و ساده جور در مي‌آيند. هر چه تورهاي بلند سلطنتي‌تر و رسمي‌تر هستند تورهاي كوتاه ساده ترند و به سبك اروپايي نزديك ترند و زيبايي خاص خودشان را دارند.
اگر در لباس تان طرح خاصي مثل گل رز استفاده شده مي‌توانيد آن طرح را در تورتان نيز تكرار كنيد تا جلوه هر دوي آن ها چند برابر شود.

قبل از خريدن تور، حتما انواع آن را روي سرتان بگذاريد و امتحان كنيد. البته بهتر است اين كار را به همراه تاج تان انجام دهيد تا بهتر بتوانيد تصميم بگيريد. دقت كنيد كه تور عروس بايد با لباس هماهنگي داشته باشد.
اگر در لباس تان گيپور استفاده شده باشد مي توانيد تورتان را نيز به همان سبك سفارش دهيد. اگر در لباستان مرواريد، قيطان دوزي، روبان دوزي و يا حتي شكوفه كار شده باشد مي‌توانيد تورتان را با آن هماهنگ كنيد.
اگر چاق هستيد حتما از تورهاي كم چين و ظريف و بلند استفاده كنيد.

تورهايي كه اكليل دارند فقط براي عروس هايي كه در سنين پايين ازدواج مي‌كنند مناسب هستند.
اگر مراسم عقد و نامزدي تان را از مراسم عروسي جدا كرديد و سر سفره عقد با لباس رنگين نشستيد مي‌توانيد از توري كه با رنگ لباستان هماهنگ باشد استفاده كنيد. حتي مي‌توانيد از اين تور فقط سر سفره عقد استفاده كنيد.
معمولا تورهاي ظريف و كم آهار انتخاب بهتري هستند و هرگز از مد نمي افتند.
فراموش نكنيد كه با لباس عروس شيري و نباتي بايد تورهاي همرنگ با آن استفاده كرد و هرگز از تور سفيد استفاده نكنيد، زيرا هر قدر هم اختلاف رنگ آن ها كم باشد، باز هم توجه ديگران را جلب خواهد كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۱:۱۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

كيك ژله اي با توت فرنگي

در اين مقاله از مجله عروسي قصد داريم دسر كيك ژله اي توت فرنگي كه مي توانيد براي مهماني ها و جشن هايتان آماده و سرو نماييد را معرفي كرده و طرز تهيه آن را آموزش دهيم پس با ما همراه باشيد.

زمان آماده سازي اين دسر حدود ۴۰ دقيقه است و مقدار موادي كه در اينجا ذكر شده براي ۱۲ نفر مناسب مي باشد.

مواد لازم كيك ژله اي با توت فرنگي

تخم مرغ ۴ عدد
شكر نصف پيمانه
آرد سفيد نصف پيمانه
مقدار كمي وانيل
براي موس توت فرنگي:
پودر ژله توت فرنگي ۱۷۰ گرم
آب جوش ۲ پيمانه
آب سرد ۱ پيمانه
خامه زده شده ۳ پيمانه
براي روكش توت فرنگي:
توت فرنگي تازه ۱۰ عدد
پودر ژله توت فرنگي ۸۵ گرم
آب جوش ۱ پيمانه
آب سرد نصف پيمانه

كيك ژله اي توت فرنگي از سه لايه تشكيل مي شود. لايه اول كيك ساده است كه خيلي خيلي راحت بوده و با سه ماده تهيه مي شود. البته براي اين لايه از هر كيك ديگري هم مي توانيد استفاده كنيد. مثلاً مي توانيد براي راحتي كار از پودر كيك وانيلي استفاده كنيد. كيك در ظرف بزرگي به صورت يك لايه نسبتاً نازك تهيه مي شود. وقتي كيك آماده و خنك شد، موس توت فرنگي روي آن را مي پوشاند. اين لايه بايد حتماً قبل از ريختن لايه بعدي در يخچال خنك شود. لايه آخر يك لايه شفاف از ژله توت فرنگي و تعدادي توت فرنگي تازه است. اگر توت فرنگي تازه در دسترستان نيست، مي توانيد آن را از اين مرحله حذف كنيد.

طرز تهيه كيك ژله اي توت فرنگي

ابتدا فر را با دماي ۱۷۵ درجه روشن كنيد و بگذاريد گرم شود. كف و ديواره هاي يك ظرف پيركس حدوداً ۲۰ در ۳۰ سانتي چرب كنيد و كنار بگذاريد.

تخم مرغ ها را در كاسه اي بشكنيد. شكر را به آن اضافه كنيد و ۵ دقيقه با همزن بزنيد تا پف كند و رنگش روشن شود. سپس آرد را به همراه وانيل به آن اضافه كرده و زير و رو نماييد. خمير تهيه شده را داخل ظرف پيركس بريزيد و ۱۵ تا ۲۰ دقيقه در فر قرار دهيد تا طلايي رنگ شود. سپس كيك ساده را از فر خارج كنيد و بگذاريد نيم ساعت بماند تا خنك شود. در اين مدت موس توت فرنگي را تهيه كنيد.

براي تهيه موس توت فرنگي، ۱۷۰ گرم پودر ژله توت فرنگي را در يك كاسه متوسط بريزيد. ۲ پيمانه آب جوش را به آن بيافزاييد و آنقدر هم بزنيد تا كامل در آب حل شود. سپس يك پيمانه آب سرد روي آن بريزيد و هم بزنيد. مخلوط را نيم ساعت كنار بگذاريد تا خنك شود. بعد از اين مدت، خامه زده شده را به مخلوط ژله اضافه كنيد و هم بزنيد تا يكدست شود. اگر موس توت فرنگي شل است نگران نباشيد چون در مرحله بعدي در يخچال سفت خواهد شد.

وقتي كيك به اندازه كافي خنك شد، موس توت فرنگي را روي آن بريزيد و با ليسك يا پالت روي كيك پخش كنيد. ظرف را يكي دو بار روي ميز آشپزخانه بزنيد تا اگر حبابي در موس هست از بين برود و سطح آن كاملاً صاف شود. حال ظرف را به يخچال منتقل كنيد و بگذاريد حداقل يك ساعت در همان حال بماند.

براي تهيه روكش ژله‌اي، ۸۵ گرم ژله توت فرنگي را در ۱ پيمانه آب جوش حل كنيد. يك دقيقه به آرامي هم بزنيد و سعي كنيد حباب ايجاد نشود سپس نصف پيمانه آب سرد را با آن مخلوط كنيد و كنار بگذاريد تا خنك شود.

برگ توت فرنگي‌ها را كنده و آنها را از وسط نصف كنيد. كيك را از يخچال خارج كنيد و توت فرنگي ها را به طور منظم روي موس بچينيد. وقتي ژله كاملاً ولرم شد، يك قاشق را به طور برعكس روي ظرف بگيريد. ژله را به آرامي پشت قاشق بريزيد تا روي كيك چكه كند و لايه ژله‌اي شفاف به آرام سطح موس را بپوشاند. يك ساعت ديگر كيك را در يخچال بگذاريد تا خنك شود. كيك توت فرنگي ژله اي شما آماده است.

تركيب رنگ‌هاي زرد، صورتي و قرمز به كيك ظاهر بسيار زيبايي مي دهد. اين كيك زيبا را مي توانيد در آخر به صورت تكه هاي يك نفره برش بزنيد و در مهماني ها و مناسبت هاي مختلف سرو كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۱:۰۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

تزيين كيك عروسي با گل طبيعي

يكي از رسم هاي مهم و اصلي در مراسم عروسي خريد كيك عروسي و تزيين آن است. كيك عروسي به روش هاي متنوع زيادي تزيين مي گردد كه انتخاب آن بستگي به سليقه و ميزان بودجه عروس و داماد دارد. بهترين تزئيناتي كه گران هم نيستند ميوه هاي تازه يا برخي از گل ها مي باشند كه هزينه بسيار پاييني دارند. گل هاي شكري يا گل هاي دست ساز بيشترين هزينه را دارند.

يكي از زيباترين روش ها براي تزيين كيك عروسي استفاده از گل هاي طبيعي است. براي ايده گرفتن براي تزيين كيك عروسي با گل طبيعي با اين مقاله همراه باشيد. در اين مقاله از مجله عروسي جديدترين مدل هاي تزيين كيك آورده شده است.

كيك عروسي با گلتزيين كيك عروسي با گلكيك عروسي با گل طبيعيكيك عروسي با گل طبيعي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۰:۴۹ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

انواع مژه مصنوعي براي آرايش چشم ها

استفاده از مژه مصنوعي، خواه براي يك مراسم و مهماني خاص باشد يا صرفاً براي افزايش اعتماد به نفس، به پاي ثابت آرايش خانم ها و عروس خانم ها تبديل شده است. بر خلاف اكستنشن مژه مصنوعي كه روشي نسبتا دائمي است، مژه مصنوعي موقتي بوده و عمري كمتر از ۲۴ ساعت دارد. در اين مطلب از مجله جشن عروسي با نكاتي حرفه اي در مورد انتخاب مژه مصنوعي مناسب چشمانتان آشنا مي شويد، پس با ما همراه باشيد.

قبل از هر چيز بايد بدانيد كه در بازار چند نوع مژه مصنوعي وجود دارد.

مژه مصنوعي كامل

اين نوع مژه رايج ترين نوع است و گذاشتن آن هم زمان كمي مي برد. مژه ها روي نواري قرار گرفته اند كه آن نوار به پلك مي چسبد. نكته منفي اين نوع مژه ها اين است كه بسته به نوع نواري كه در آن ها استفاده شده، ممكن است مصنوعي بودن آن ها توي چشم بزند.

مژه مصنوعي نيمه

اين نوع مژه روي نوار كوتاه تري قرار گرفته و معمولا فقط نيمه بيروني پلك را پوشش مي دهد. همين موضوع باعث مي شود تا اين نوع مژه ها طبيعي تر به نظر رسيده و كاربرد و گذاشتن آنها راحت تر باشد.

مژه مصنوعي نيمه براي هر دوع چشم افتاده و گربه اي عالي است. گوشه رو به بالاي اين نوع مژه ها، قسمت بيرون چشم را بالا كشيده و خط مورب و زيباي چشم را بيشتر جلوه مي دهد. همچنين، اين نوع مژه مصنوعي، براي چشم هاي نزديك به هم يا چشم هاي گرد هم بسيار مناسب است. چون گوشه هاي داخلي چشم را باز گذاشته و كمك مي كند فرم چشم كشيده تر شود.

مژه مصنوعي دانه اي

مژه مصنوعي دانه اي هم يا به صورت تكي است يا به صورت دسته اي كه به آن خوشه اي مي گويند. اين مدل، راحت ترين نوع مژه مصنوعي، براي اكثر افراد مي باشد اما كار گذاشتن آن ها زمان زيادي مي برد. مژه مصنوعي دانه اي، آزادي عمل بيشتري به شما داده و ميكاپ آرتيست هاي حرفه اي بيشتر از اين نوع مژه ها استفاده مي كنند.

انواع مژه مصنوعي

هر كدام از اين سه نوع مژه، در انواع مختلفي با اندازه ها و فرم هاي متفاوت وجود دارند. از جمله طبيعي، شاخه اي، پر پشت، بلند و غيره. بخشي از كاري كه بايد انجام دهيد، انتخاب سبك مژه اي است كه مي خواهيد داشته باشيد. هر چه مژه مصنوعي، ظاهر طبيعي تري داشته و سبك تر باشد بهتر است‎.

اگر در كار گذاشتن مژه مصنوعي، ناوارد و مبتدي هستيد بايد بدانيد كه هر چه مژه مصنوعي، ظاهر طبيعي تري داشته و سبك تر باشد بهتر است. اگر تراكم مژه هايتان خيلي كم است، بهتر است مژه مصنوعي انتخاب كنيد كه موهاي آن به هم ريخته بوده و حالت ضربدري داشته باشد. زيرا حالت مژه هاي طبيعي خودمان هم صاف و مستقيم نيست و به سمت هاي مختلف رشد مي كند. براي چشم هاي كوچك و ريز، بهتر است مژه هايي انتخاب كنيم كه زياد جلب توجه نكند زيرا نمي خواهيم مصنوعي بودن مژه هايمان توي ذوق بزند. افرادي كه چشم هاي درشت دارند هم مي بايست از مژه هاي مصنوعي كامل و طبيعي استفاده كنند، تا از جلوه زياد چشم كاسته و چشم ها را تلطيف كند.

اگر چشم هايتان خيلي داخل استخوان حدقه چشم قرار گرفته اند، انتخاب مژه هاي بلند و يا چشمگير، باعث مي شود چشم ها باز تر شده و جلوتر بيايند. اگر چشم هاي متوسط تا درشت داريد يا چشم هايتان از هم زياد فاصله دارند، مي توانيد از مژه هاي چشمگيرتر و پرپشت استفاده كنيد. اين نوع از مژه در عين اينكه به مژه هاي طبيعي تان حجم مي دهد، جذاب هم هست.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۶:۰۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

طرز تهيه موز گلاسه براي مهماني و عروسي

در مهماني ها و عروسي هايي كه در فصل تابستان و هواي گرم برگزار مي شود ضيافتي هست براي نوشيدني هاي خنك و دلچسب. فقط كافي است يك دستور خوب براي تهيه يك نوشيدني سالم و خوشمزه خانگي داشته باشيد و يك مخلوط كن خوب. در ادامه از مجله عروسي با طرز تهيه موز گلاسه شكلاتي با ما همراه باشيد.

مواد لازم براي تهيه موز گلاسه

موز ۲ عدد
شير ۱ پيمانه
بستني وانيلي ۵ اسكوپ
يخ ۴ تا ۵ تكه
چيپس شكلات به ميزان لازم
سس شكلاتي براي تزيين
خامه فرم گرفته براي تزيين
ترافل، اسمارتيز يا شكلات رنده شده براي تزيين

طرز تهيه موز گلاسه

براي شروع موز ها را پوست كنده و دو نيم كنيد و داخل دستگاه مخلوط كن بريزيد. شير سرد را به موزها اضافه كرده و دستگاه را روشن كنيد و چند پالس بزنيد تا موز و شير با هم مخلوط شوند.

سپس بستني را اضافه نماييد. طعم بستني به ذائقه بستگي دارد پس اگر دلتان موز گلاسه شكلاتي خواست از بستني شكلاتي استفاده كنيد.

در آخر تكه هاي يخ را اضافه كنيد. حالا دستگاه را روشن كنيد و چند پالس بزنيد تا همه مواد حسابي يكدست شود و طعم ها در هم ميكس شوند. سپس ليوان هاي سرو را آماده كنيد. مقداري سس شكلاتي را از داخل ديواره هاي ليوان به سمت داخل بريزيد. حالا ليوان را تا نيمه از موز گلاسه پر كنيد و مقداري چيپس شكلاتي روي لايه اول بريزيد. مي توانيد از اسمارتيز و يا حتي برش هايي از خود موز و يا مغز پسته يا هر آجيل مورد علاقه تان هم استفاده كنيد.

سپس ليوان را با مابقي موز گلاسه پر كنيد و نهايتاً روي آن را با خامه اي كه فرم داديد و داخل قيف با ماسوره ريختيد تزيين نماييد. هم چنين مي توانيد مجدداً با سس شكلاتي و ترافل هاي متنوعي كه در بازار موجود هست تزيين و سرو كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۵:۴۹ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

بهداشت رابطه زناشويي

براي حفظ سلامت جنسي و جلوگيري از بروز عفونت  در دستگاه تناسلي زنان بايستي بعد از نزديكي حتما توصيه ي مهم پزشكان را انجام دهند.با مجله عروسي همراه باشيد

خانمها بعد از نزديكي حتما به سرويس بهداشتي بروند

   خانم ها بايد بدانند كه يكي از كارهاي مهم بعد از نزديكي ادرار كردن است منظور ما اين نيست كه بلافاصله بعد از نزديكي از رختخواب بلند شوند بلكه براي پيشگيري از عفونت و مشكلات مقاربتي اين توصيه مهم ترين اصل براي رعايت بهداشت روابط زناشويي است پس نبايد ناديده گرفته شود.بعد از نزديكي عفونت هاي ادراري در خانم ها به خصوص در آن دسته كه فعاليت زناشويي بيشتري دارند رايج مي باشد .

اهميت ادرار كردن زنان بعد از نزديكي

   عفونت زماني اتفاق مي افتد كه باكتري ها از طريق مجراي ادرار و مثانه وارد بدن شوند به همين دليل ادرار كردن قبل و بعد از نزديكي شانس عفونت را كاهش مي دهد. اگر احساس مي كنيد ادرار داريد حتما انجام دهيد نه تنها بعد از نزديكي بلكه هروقت احساس كنيد ادرار داريد و اگر ادرار را خارج نكنيد برگشت آن به مثانه موجب عفونت ميشود.

بعضي خانمها نسبت به خانم هاي ديگر بيشتر در معرض عفونت هستند بعضي ها هستند كه بيشتر از ديگران در معرض خطر عفونت ها و بيماري ها هستند اگر در شش ماه پيش عفونت ادراري داريد جزء آن دسته هستيد.

اگر بعد از نزديكي ادرار نمي كنيد و احساس خوبي هم داريد اگر با ادرار نكردن بعد از نزديكي مشكلي نداريد نشان مي دهد كه بهداشت را رعايت كرده ايد و منظم ادرار كرده ايد.

مجراي ادرار خانم ها كوتاه است خانم ها در مقايسه با آقايان مجراي ادرار كوتاه تري دارند به همين دليل عفونت زودتر وارد مثانه شان مي شود.

انزال خانمها بعد از نزديكي عفونت و ميكروب هادر مقعد و آلت تناسلي قرار مي گيرند كه امكان دارد به داخل سرايت كند و خطر ابتلا به عفونت در مثانه را بالا ميبرد پس تنها راه دور كردن اين بيماري با ادرار كردن بعد از نزديكي است.

مقعد به واژينال نزديك است بنابراين چون واژينال و مقعد به هم نزديك هستند باكتري ها هم به راحتي به داخل سرايت مي كنند پس ادرار بعد از نزديكي اجباري مي باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۵:۳۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

آنچه درباره سردرد جنسي بايد بدانيد

ممكن است با بالا رفتن هيجان جنسي متوجه دردي ناخوشايند در ناحيه سر و گردن شويد. يا به طور معمول ممكن است دچار سردرد شديد و ناگهاني درست قبل از ارگاسم يا در حين ارگاسم شويد. سردرد جنسي با فعاليت جنسي همراه است به خصوص ارگاسم. اغلب سردرد جنسي ها چيز مهمي نبوده و نياز به نگراني ندارند. ولي در مورادي ممكن است نشان از مشكلاتي جدي از قبيل تنگي عروق خوني تغذيه كننده مغز باشند. با اين مقاله از مجله عروسي همراه باشيد.

۲ نوع سردرد جنسي وجود دارد:

۱- درد خفيف در سر و گردن كه با افزايش هيجان جنسي افزايش پيدا مي كند.

۲- سردرد ناگهاني شديد و تند كه قبل لحظه ارگاسم ايجاد مي شود.

و در برخي افراد هم تركيبي از دو حالت فوق اتفاق مي افتد.

اغلب سردردهاي جنسي حداقل چند دقيقه طول مي كشد و برخي ديگر چند ساعت يا حتي ۲ تا ۳ روز ادامه دارد. بسياري از افراد مبتلا به سردرد جنسي به صورت خوشه اي در طي چند ماه آن را تجربه مي كنند و پس از آن ممكن است تا يك سالي بيشتر بدون سردرد زندگي كنند. حدود نيمي از افراد مبتلا به سردرد جنسي شش ماه پشت سر هم آن را تجربه مي كنند. برخي افراد ممكن است در طول زندگي تنها يك بار اين حمله را تجربه كنند.

سردردهاي جنسي اغلب نگران كننده نيستند ولي اگر در طول فعاليت جنسي دچار سردرد مي شويد به خصوص اگر اولين سردرد شما باشد يا ناگهاني شروع شود بهتر است با پزشك مشورت نماييد.

علت سردرد جنسي

هر نوع فعاليت جنسي كه منجر به ارگاسم شود مي تواند منجر به سردرد جنسي شود. سردرد هاي هر از گاهي يا سردردهايي كه آرام آرام زياد مي شوند ممكن است جزو اختلالات اوليه سردرد باشد و ربطي به بيماري هاي زير نداشته باشند ولي سردرد جنسي كه ناگهاني بوجود مي آيد ممكن است به دلايل زير ايجاد شده باشد:

– انبساط يا حباب در ديوراه شريان داخل سر يا آنوريسم داخل جمجمه

– اختلال در ارتباط بين شريان ها و رگ هاي مغز يا ناهنجاري شريان كه به فضاي پر شده با مايع اسپينال و اطراف مغز خونريزي مي كند.

– خونريزي ديواره عروق منتهي به مغز

– سكته مغزي

– بيماري عروق كرونر

– مصرف برخي داروها مانند قرص هاي ضد بارداري

– التهاب از عفونت هاي خاص

– سردردهاي جنسي همراه با از دست دادن هوشياري، استفراغ، سفت شدن گردن بيش از ۲۴ ساعت معمولا نشان از علايمي خطرناك دارند.

درمان سردرد جنسي

اغلب سردردهاي جنسي چيز مهمي نبوده و نياز به نگراني ندارند. هر كسي ممكن است سردرد جنسي را تجربه كند ولي عواملي كه خطر آن را بيشتر مي كنند اين است كه مردها بيشتر مستعد ابتلا به سردرد جنسي هستند و هم چنين مبتلايان به ميگرن احتمال بيشتري دارد به سردرد جنسي مبتلا شوند.

پزشك شما احتمالا براي تشخيص از تصويربرداري مغزي استفاده مي كند. انجام MRI مي تواند به شناسايي هر گونه علت زمينه اي براي سردرد كمك كند. در برخي موارد به خصوص اگر سردرد شما كمتر از ۴۸ تا ۷۲ ساعت قبل رخ داده باشد ممكن است پزشك براي تشخيص از سي تي اسكن استفاده كند.

پزشك با كمك آنژيو گرافي يا MRA عروق خوني مغز و گردن را بررسي مي كند. در اين روش با استفاده از يك لوله نازك و انعطاف پذير كه معمولا از كشاله ران وارد بدن شده و به عروق گردن مي رسد و مواد كنتراست را به داخل عروق تزريق مي كند تا دستگاه اشعه ايكس بتواند تصويري مناسب از شريان هاي گردن و مغز تهيه كند.

اگر سردرد ناگهاني شروع شده باشد و تصويربرداري طبيعي باشد پزشك با گرفتن مقداري از مايع مغزي نخاعي و آزمايش آن مي تواند خونريزي يا عفونت را تشخيص دهيد.

در بسياري از موارد سردرد جنسي شما مي تواند تنها سردرد شما باشد. برخي سردردهاي جنسي به سرعت از بين مي روند و نيازي به استفاده از مسكن پيدا نمي كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۵:۱۸ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

با اين اهداف ازدواج نكنيد!

 

   برخي از افراد ازدواج را وسيله‌اي مي‌دانند براي رسيدن به اهدافي كه در ذهن دارند؛ اهدافي غير از هدف‌هاي زناشويي. ازدواج با هدف‌ هاي اشتباه فرد را بعد از ازدواج دچار سرخوردگي و احساس شكست در زندگي مشترك خواهد كرد. با مجله عروسي همراه باشيد

ازدواج به خاطر ثروت

    ثروت گول زننده است و اين امر بسياري را در ازدواج دچار مصيبت نموده است. برخي از افراد عوامل ديگر را ناديده گرفته و فقط به خاطر ثروت طرف مقابل با او ازدواج مي‌كنند و بعد به دليل عدم توافق در زمينه‌هاي مختلف اخلاقي، فرهنگي و… ناسازگاري شروع مي‌شود و در نهايت به طلاق مي‌انجامد يا در مصيبت و گرفتاري روزگار مي‌گذرانند.

ازدواج به خاطر عناوين علمي

    بعضي از دختران تحت تأثير عنوان‌هايي چون دكتر و مهندس شيفته ازدواج با مردي مي‌شوند و ديگر عوامل را ناديده مي‌گيرند و پس از ازدواج كه ارزش عنوان در نظرشان كم شد، ناهماهنگي‌هاي اخلاقي، فرهنگي يا اختلاف سني نمايان شده و زندگي روي ناخوشايند خود را نشان خواهد داد.

ازدواج به خاطر عناوين شغلي و سياسي

    افرادي هستند كه عناوين شغلي و سياسي براي آنان مهم است و طالب شهرت و قدرت هستند. اينگونه افراد ممكن است بخواهند اين نياز خود را از طريق ازدواج برطرف نمايند و عمر خود را با كسب عناوين شغلي و سياسي همسر خود معامله كنند. در اين ازدواج‌ها پس از مدتي اختلاف و ناراحتي شروع مي‌شود و سرانجام كار جز تحمل وضع نامطلوب يا طلاق و جدايي نخواهد بود.

ازدواج به خاطر زيبايي

    از ديگر ازدواج با هدف هاي اشتباه ازدواج تحت تاثير زيبايي مي باشد. زيبايي و قامت خوش نعمتي است كه خداوند عطا فرموده و بايد قدر و ارزش آن را دانست ولي اين نعمت نبايد در ازدواج جاي ساير عوامل ديرپا اعم از عوامل اخلاقي، فرهنگي و نظاير آن را بگيرد. زيبايي عاملي است كه مي‌تواند به سرعت آسيب ببيند در نتيجه ازدواج به خاطر ظاهر بسيار آسيب پذير است. مسئله ديگري كه كنار زيبايي ظاهري در ازدواج مطرح مي‌شود از خود راضي بودن و مغرور بودن برخي از زيبارويان است كه گاه براي همسرانشان غيرقابل تحمل مي‌شود.

ازدواج به خاطر جلب رضايت

    بعضي از ازدواج‌ها به منظور جلب رضايت والدين انجام مي‌شود. براي مثال مادري پسرش را تحت فشار مي‌گذارد كه با دختر برادرش ازدواج كند و مي‌گويد كه اگر با او ازدواج نكند شيرش را بر او حلال نخواهد كرد. نمونه‌هاي زيادي از اين قبيل وجود دارد كه هدف زناشوئي جلب رضايت ديگران است و نتيجه آن بدبختي و فلاكت در زندگي مشترك خواهد بود.

ازدواج به خاطر هنر و ورزش

بعضي از دختران يا پسران شيفته هنر و ورزش مي‌شوند. گاه اين شيفتگي در حدي است كه به ازدواج منتهي مي‌شود. نمونه‌هايي از اين موارد عبارتند از ازدواج با ورزشكاران، ستارگان سينما يا شاعران و نقاش‌ها. اين‌گونه ازدواج‌ها به سرعت به سردي ميگرايد. با اينكه عشق به هنر ممكن است باقي بماند ولي چون ازدواج هدف‌هاي ديگري دارد كه در زندگي از اهميت زيادي برخوردار است لذا نرسيدن به اين اهداف زندگي زناشويي را به طرف ناسازگاري سوق خواهد داد يا گرمي و لذت اين پيوند را كم خواهد كرد.

ازدواج با عقايد مذهبي خاص

    برخي از افراد مومن شرط ازدواج خود را سيد بودن و زناشويي با اولاد پيغمبر قرار مي‌دهند ولي اينكه اين سيد چه خصوصياتي داشته باشد براي آنها مهم نيست. گاهي نيز پدراني كه بيش از چهار دختر دارند معتقدند كه دختر پنجم را به عنوان خمس بايد به سيد بدهند. بهتر است در ازدواج عوامل اثر گذار در زندگي زناشويي نيز مورد عنايت قرار گيرد تا در زندگي با ناسازگاري‌هاي بعدي مواجه نگردند. دخيل كردن اعتقادات مذهبي اين چنيني در ازدواج مي‌تواند اثرات بسيار منفي در زندگي بگذارد.

ازدواج‌هاي مصلحتي

    يك نوع ازدواج با هدف هاي اشتباه ازدواج‌هاي مصلحتي است كه به خاطر مصالحي غير از مصالح دختر و پسر انجام مي‌شود. در چنين ازدواج‌هايي سعادت و خوشبختي وجود نخواهد داشت و رابطه قلبي بين زوج‌هاي جوان برقرار نمي‌شود. يكي از اين مصالح مي‌تواند برقراري صلح و آشتي بين اقوام مختلف و فاميل باشد.

ازدواج به خاطر شهرت و پيشرفت

    افرادي كه براي آنان پيشرفت‌هاي اجتماعي و شهرت و عنوان مهمتر از زندگي زناشويي بانشاط و شاد است، ازدواج را نردبان ترقي خود قرار مي‌دهند. اين افراد با خانواده‌هايي كه از نظر اجتماعي و سياسي شاخص و برجسته هستند بدون در نظر گرفتن ساير شرايط ازدواج مي‌كنند. چه بسا كه آن خانواده موقعيت كنوني خود را پس از مدتي از دست بدهد و يا پيشرفت‌هايي كه مورد نظر فرد بوده انجام نشود. در اين صورت احتمالاً حاصل اين ازدواج ناسازگاري و از هم گسيختگي خانواده خواهد بود.

ازدواج به خاطر ترحم

    ازدواجي كه تحت تاثير عواطف و ترحم انجام شود درصد موفقيتش بسيار كم است چرا كه احساس ترحم و عواطف ثبات نداشته و نيازهاي ديگر زناشويي كه به طور قوي ظاهر گشت، عواطف را زير پا مي‌گذارد و موجب تزلزل در روابط زن و شوهر خواهد شد.

ازدواج به خاطر فرار از خانواده اصلي

   مواردي است كه دختر يا پسر در خانواده اصلي با مشكلاتي مواجه هستند. تعارض والدين، تحقير و توهين از سوي والدين، وجود ناپدري و نامادري و اعتياد پدر يا مادر، آزارهاي جسماني، رواني و احتمالاً جنسي و… موجب مي‌شود كه فرد به هر ازدواجي رو آورد تا خود را از محيط خانواده دور نمايد. چنين ازدواج‌هايي اكثرا ناموفق بوده و از چاله به چاه افتادن است.

ازدواج به خاطر ارضاي نيازهاي جنسي

   برخي براي رفع نياز جنسي در ازدواج عجله مي‌كنند. مواردي است كه سائق‌هاي جنسي فرصت مطالعه كافي در زمينه‌هاي مختلف به دختر يا پسر را نمي‌دهد و احساس بر عقل غلبه مي‌كند و ازدواج صورت مي‌گيرد كه پس از رفع نيازهاي جنسي يا كمرنگ شدن نقش ظواهر، ناسازگاري و تنش آغاز مي‌گردد.

ازدواج براي جبران شكست عشقي

  از ديگر انواع ازدواج با هدف هاي اشتباه اين است كه فرد براي التيام و فراموشي شكست عشقي ازدواج كند. اين چنين ازدواجي احتمالاً به شكست ديگري خواهد انجاميد كه پايانش نامعلوم است.

ازدواج به علت فشار خانواده يا اجتماع

   برخي از خانواده‌ها برابر عرف و فرهنگ خود براي ازدواج به فرزندان خود فشار وارد مي‌كنند. در اين موارد از سوي جامعه به خصوص در مورد دختران چنين فشاري وجود دارد. در برابر چنين فشارهايي چنانچه ازدواج با عجله و بدون توجه به عوامل موثر در ازدواج انجام گيرد. هرگونه عجله و شتابزدگي در امر ازدواج پيامدهاي ناگواري خواهد داشت كه نتيجه اش مواجه شدن با يك زندگي ناشاد و گذراندن با تنش و ناسازگاري مي باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۵:۰۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

۷ ميوه مفيد براي زنان باردار

در دوران بارداري، سلامت جنين بستگي كامل به آنچه شما به عنوان ماده مغذي دريافت مي كنيد، دارد. به همين دليل رعايت يك رژيم غذايي سالم و متعادل شامل مقادير زيادي ميوه و سبزيجات به مادران باردار توصيه مي شود با مجله جشن عروسي همراه باشيد

مطالعات نشان داده نوزاداني كه مادرانشان در دوران بارداري تنقلات غير مفيد دريافت كرده اند، بيشتر تمايل به خوردن رژيم غذايي پرشكر و با چربي بالا دارند. ضمن اين كه احتمال بروز بسياري از بيماري هاي مزمن در سالهاي بعدي زندگي در آنها بسيار تقويت مي شود.
انجمن قلب آمريكا توصيه به خوردن ۲ تا ۴ فنجان ميوه و چهار وعده سبزيجات در روز به زنان باردار مي كند.

انبه:

مصرف يك فنجان از آن ويتامين ث روزانه بدن را تامين مي نمايد. انبه همچنين سرشار از ويتامين آ است. كمبود اين ويتامين در دوران بارداري منجر به بروز عفونت هاي تنفسي هنگام تولد مي شود.

پرتقال:

اين ميوه خانواده مركبات به جلوگيري از كم آبي بدن در دوران بارداري بسيار كمك مي كند و سرشار از فولات است. فولات از گروه ويتامين ب به جلوگيري از نقايص مغز در نوزاد مي پردازد. پرتقال منبع بزرگ ويتامين ث نيز محسوب مي شود، آنتي اكسيداني كه از آسيب هاي سلولي جلوگيري مي نمايد و براي جذب آهن در بدن مفيد است.

موز:

يكي ديگر از منابع خوب پتاسيم است و سرشار از ويتامين ب ۶، ويتامين ث و فيبر. در حدود نيمي از زنان طي بارداري يبوست را تجربه مي كنند و آنهم به دليل فشار رحم بر روده، نگراني، اضطراب، يك رژيم غذايي كم فيبر، مصرف مكمل آهن. اضافه كردن موز به رژيم غذايي به دليل اين كه سرشار از فيبر است، براي از بين بردن يبوست مفيد است ضمن اين كه ويتامين ب ۶ موجود در آن به رفع تهوع و استفراغ كمك مي كند.

آووكادو:

فولات موجود در اين ميوه بيشتر از ساير ميوه ها است. ضمن اين كه منبع بزرگي از ويتامين ث، ويتامين ب، ويتامين كا، فيبر، كولين، منيزيوم و پتاسيم نيز محسوب مي شود. آووكادو همچنين سرشار از آهن است و به رفع تهوع هنگام بارداري نيز كمك مي كند و منجر به تسكين گرفتگي عضلات پا كه در بارداري شايع است، نيز مي شود. ضمنا كولين موجود در اين ميوه براي رشد مغز و اعصاب كودك شما مفيد است و از نقايص لوله عصبي و اختلال حافظه در سالهاي بعد زندگي كودك جلوگيري مي كند.

ليمو:

بسياري از زنان باردار اطلاع داده اند كه با مصرف اين ميوه و يا نوشيدن ليموناد تهوعشان در دوران بارداري برطرف شده است. ليمو همچنين سرشار از ويتامين ث است كه به تحريك دستگاه گوارش براي از بين بردن يبوست كمك مي كند. البته از آنجا كه مصرف ليمو سبب از بين رفتن ميناي دندان مي شود، توصيه به شستشوي دهان بعد از خوردن آن است.

توت:

انواع توتها سرشار از كربوهيدرات، ويتامين ث، فيبر، فولات و همچنين مواد مغذي گياهي مانند فلاونوئيدها و آنتوسيانين است. اگر شما مبتلا به ديابت حاملگي هستيد، مصرف اين ميوه كه سرشار از كربوهيدرات هاي مفيد است، توصيه مي شود.

سيب:

سرشار از فيبر و منبع خوب ويتامين آ، ويتامين ث و پتاسيم است. خوردن اين ميوه در دوران بارداري ممكن است كودك را در سالهاي بعدي زندگي از ابتلا به آسم و آلرژي محافظت كند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۴:۵۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

رفتارهاي اشتباه بعد از دعواي زن و شوهر

كاملا طبيعي و سالم است كه زن و شوهر در خصوص برخي مسائل در زندگي با يكديگر بحث كنند اما بعد از اينكه جر و بحث كرديد بايد نكاتي را رعايت نماييد. در اين مقاله از مجلهعروسي قصد داريم به رفتارهاي اشتباه بعد از دعواي زن و شوهر بپردازيم تا از اين رفتارها در زندگي مشتركتان خودداري نماييد پس با همراه باشيد.

طوري برخورد نكنيد كه انگار چيزي نشده

اينكه وانمود كنيد هيچ دعوايي بينتان نبوده كار عاقلانه‌اي نيست. درست مثل اين است كه اتاقي را جارو كنيد و آشغال ها را زير فرش مخفي كنيد. مهم اين است كه تلاش كنيد ارتباط دوباره خوبي با همسرتان برقرار كنيد، كليد موفقيت همين است. با همسرتان در مورد چيزهايي كه از مشاجره تان ياد گرفته‌ايد صحبت كنيد. اين كار كمك مي كند تا آسيب هايي كه در هنگام دعوا به شما وارد شده است ترميم شود زيرا هميشه بعد از هر جر و بحثي آسيب هايي به جا مي ماند. اگر اجازه ندهيد همسرتان بداند چيزي كه درموردش بگومگو كرده‌ايد آزارتان داده، خشم تان در آينده چند برابر شده و ممكن است ناگهان منفجر شويد. چيزي كه در موردش بحث كرده‌ايد بايد حل شود و اگر بحث شما نياز دارد كه بعدا پيگيري شود حتما با هم زمان مناسبي را برايش در نظر بگيريد. اگر هم فكر مي كنيد آنقدر مهم نيست كه ادامه پيدا كند، باز هم بايد هر دوي شما موافق باشيد.

در مورد دعوايتان به ديگران چيزي نگوييد

اين طبيعي است كه بخواهيم خانواده، دوستان‌ و يا هر كس ديگري كه به حرف هاي ما گوش مي دهد احساس ما را تائيد كنند، اما دعواي زن و شوهري چيزي است كه بايد خصوصي بماند. اگر به اعتمادي كه همسرتان به شما دارد ضربه بزنيد هر دوي شما آسيب مي بينيد. اگر ماجرايي را به بيرون از چهارديواري منزلتان ببريد ديگر نمي توانيد آن را برگردانيد. ديگران هم رابطه شما را قضاوت خواهند كرد و اين هيچ كمكي به حل مشكلاتتان نمي كند. آنها فقط چيزهايي را مي دانند كه شما گفته‌ايد و براي همين سختتر مي توانند جور ديگري ببينند و قضاوت كنند. اگر واقعا نياز داريد درموردش با كسي حرف بزنيد، پس كسي را انتخاب كنيد كه كاملا به او اطمينان داريد و مي تواند با توصيه هاي منطقي و صادقانه به شما كند.

اجازه ندهيد مشكلتان مدت زيادي حل نشده بماند

دعواي زن و شوهر و اختلافاتشان هر چه بيشتر حل نشده بماند، احساس خشم و نارضايتي بيشتر خواهد شد. خشم حل نشده و احساس آزردگي التيام پيدا نكرده مي تواند رشد كند و بعدها كنترل بحث هايتان را دشوارتر كند. پس بعد از دعوا بعد از اينكه خونسردي تان را به دست آورديد، موضوع را به ميان بكشيد و روي آن كار كنيد. اين وقفه خصوصاً براي مردها مفيد است، چون يك مرد وقتي كه كمي استراحت مي كند مغزش براي مدتي از آن موقعيت رها مي‌ شود سپس مي تواند با ذهني بازتر و احساسي گرم تر به موقعيت برگردد و منطقي تر باشد و راه حل را همراه با همسرش پيدا كند.

لجباز و يكدنده نباشيد و عذرخواهي همسرتان را بپذيريد

عصبانيت را در دلتان نگه نداريد و همسرتان را ببخشيد. اگر او صميمانه و صادقانه از شما عذرخواهي كرد آن را بپذيريد تا احساسات منفي بيشتر از حد لازم باقي نمانند. بخشش يك رفتار بسيار خوب براي يك رابطه بلند مدت است. اين را قبول كنيد كه هيچكس كامل نيست و اگر شما هنوز هم عصباني و دلخوريد، لجبازي شما و رد عذرخواهي تنها شرايط را بدتر كرده و مشكلات عميق تري ايجاد مي كند. رابطه زناشويي، بُرد و باخت ندارد و شما يار يكديگر هستيد.

در آينده دوباره دعواهاي قبل را پيش نكشيد

اگر دعواي زن و شوهر مدام يادآوري شود، ناراحتي و اختلاف هرگز پايان نيافته و زماني براي عشق ورزيدن باقي نمي ماند. ضمنا اگر اختلافي واقعا حل شده باشد پس دليلي ندارد دوباره بحث آن را پيش بكشيد. يادآوري مداوم اختلاف‌هاي گذشته، رفتاري مهربانانه نيست و رابطه را خراب مي كند.

بهانه نتراشيد

استرس، گرمازدگي، ترافيك و …، چيزهايي نيستند كه بتوانيد دعوا و جر و بحث هايتان را گردنشان بيندازيد. اگر براي عذر خواهي تان از كلمات «اما» و «ولي» استفاده كنيد ديگر عذرخواهي نيست. اگر بابت اتفاقي كه در محل كارتان افتاده ناراحت و عصباني هستيد بگذاريد همسرتان را هم اين را بداند نه اينكه از آن به عنوان بهانه‌اي براي دعوا استفاده كنيد. معمولا آدمهايي اهل بهانه تراشي هستند كه مسئوليت پذير نيستند.

نگوييد منظوري نداشتيد

حرفي كه زده‌ايد و همسرتان را ناراحت كرده، ديگر زده شده؛ چه منظوري داشته‌ايد و چه نداشته ايد. پس اينكه بگوييد منظوري نداشته‌ايد نه تنها احمقانه است بلكه مي تواند همسرتان را عصباني كند و اين اصلا راه منصفانه‌اي براي بحث و دعوا كردن نيست. ضمنا اگر بگوييد منظوري نداشته‌ايد يعني آن را حل نمي كنيد و ممكن است در آينده دوباره پيش بيايد.

هيچ وقت از رابطه جنسي به عنوان جبران دعوا استفاده نكنيد

خيلي خوب است كه جنگ و دعوا را تمام كرده‌ايد اما اگر واقعا مي خواهيد فضا را تغيير دهيد بدانيد كه الان وقت رابطه جنسي نيست. رابطه جنسي بايد از روي عشق، صميميت و توجه باشد. براي اينكه يك رابطه جنسي لذت بخش و راضي كننده باشد بايد زماني انجام شود كه هيجان و احساس شما مناسب آن باشد و استفاده ابزاري از رابطه جنسي تحت هر شرايطي بد است. اگر احساس مي كنيد نياز داريد با نزديك شدن به همسرتان، ارتباط صميمي را دوباره برقرار كنيد مي توانيد او را در آغوش بگيريد و نوازشش كنيد. ممكن است گاهي رابطه جنسي به عنوان جبران دعوا مفيد باشد ولي آن زماني است كه هر دوي شما واقعا آن را بخواهيد.

مشكل اصلي را حل كنيد

به جاي اينكه ماجراي اتفاق افتاده را در سرتان مدام مرور كنيد، انرژي تان را براي پيدا كردن راه حل صرف كنيد. اگر مثلا به اين نتيجه رسيديد كه همسرتان تازگي ها فراموشكار شده با او حرف بزنيد و راه حل ارائه بدهيد و به او بگوييد من متوجه شدم وقتي از تو مي خواهم در راه برگشت به خانه چيزهايي بخري، تو فراموش مي كني، من چكار مي توانم بكنم كه به تو يادآوري كنم چه چيزهايي بايد بخري تا تو فراموش نكني. پس همسرتان را قضاوت نكنيد، حمايتش كنيد.

قهر نكنيد

اين خوب است كه بعد از دعوا مدتي در سكوت و آرامش باشيد، اما ناديده گرفتن همسرتان و قهر كردن فقط آزردگي‌ و خشم را بيشتر مي كند و او احساس مي كند مي خواهيد تنبيهش كنيد. قهر كردن يا ناديده گرفتن طرف مقابل نوعي سوء استفاده عاطفي است كه بي‌احترامي، خوار و خفيف كردن و دغل كاري نيز محسوب مي شود. شما مي توانيد با همسرتان با احترام و نيكي نيز رفتار كنيد و در عين حال به او توضيح دهيد كه به زماني براي آرام شدن نياز داريد تا بتوانيد منطقي تر فكر و گفتگو كنيد.

خودتان را سرزنش نكنيد

نبايد خودتان را سرزنش كنيد چون اعتماد بنفستان و احترامي كه براي خود قائليد لطمه خواهد خورد. دو نفر لزوما قرار نيست مثل هم باشند، بلكه مهم اين است كه هر دوي شما با كشف چيزهايي كه براي طرف مقابل مهم است به هم نزديك‌تر شويد.

از واژه ها و عبارات نامناسب استفاده نكنيد

وقتي با همسرتان صحبت مي كنيد تا اختلاف تان را بررسي و حل كنيد از كلمات و عبارت هاي نامناسب براي خطاب كردن او استفاده نكنيد و او را نرنجانيد. بهتر است جملاتي كه استفاده مي كنيد ساده و قابل فهم باشد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۴:۳۸ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 23
دیروز : 8
افراد آنلاین : 1
همه : 4024
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید / طراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا